KREATİF TASARIM


HAYAL GÜCÜ

KREATİF TASARIM

Firmanızın kurumsal kimliği kadar yaratıcılığı da ilk planda olmaktadır. İletişimin en kuvvetli ve en daha sağlıklı yönü olan görsellik, şirketinizin en önemli yapı taşları arasında yer almalıdır. Sunmuş olduğumuz Grafik Tasarım hizmeti ile sektörünüze değişik bir boyut katacağımızdan adımız kadar eminiz. Çeşitli renk opsiyonları ile göz dolduracak ve sayfanın ön kısmında çeşitli panellerle aranan farklı tasarımlarada yol açıyoruz. Baskı işlerinin grafik tasarımlarında fazlaca satış odaklı tasarımlar popülerken, Web tasarım alanında ise daha çok mobil uyumlu responsive tasarımlar ilk plandadır. Daha fazla beyaz alanla daha sosyalleşmiş, hareketli, daha fazla ikon ile vektör tasarımlar, infografikler, sabit navigasyonlar, dairesel grafikler ve kullanıcının gözünü yormayan renkler mevcut.
Grafik tasarımda popüler olarak ise, Minimalist, flat renkler, doygun çizgiler sürekli renkler, kurdelalar, bannerlar, iri yazılar ilk planda.

Flat Tasarım (Minimal Tasarım)
Flat tasarım efektsiz 2 boyutlu olarak yapılır. Gölge yok, kabartma yok, derinlik, renk geçişi vesaire yok. Her şey net ve keskindir. Kullanım kolaylığı denilince ilk akla gelen tasarım tarzıdır. Basit elementler kullanılır, butonlar bannerlar menüler basit simgeler ve düz renklerden oluşur.

MATERIAL TASARIM (Material Design)
Google Design diyebiliriz. FLAT Tasarımla paraleldir yakın tasarım tarzlarıdır. Son dönemlerin en popüler tasarım çeşididir.İos 7’nin nerdeyse her yerinde en belirgin şekilde kullanılmıştır. Ayrışım, berraklık, derinlik material tasarımın en temel düşüncesidir.Kullanıcıların klasik isteklerini, yenilik ve teknolojiyle bilimin imkanlarıyla buluşturan görsel tasarımlardır.Materyal tasarım güçlüdür, gösterişlidir, hareket algısı yaratır. Kullanıcı dostudur.

METRO TASARIM (Metro Design)
Microsoft Windows 8 windows 9 denince akla gelen tasarımdır. Flat ve Materyal tasarımdan önce çıkmış popülaritesi yüksek tasarım akımıdır.Basılı materyallerde yani baskı işler için metro tasarım pek uygun olmasa da katalog ya da broşür işlerinde ortaya güzel tasarımlar çıkabiliyor. Daha çok web tasarımlarında/arayüzlerde kullanıma uygundur.

RETRO TASARIM (Retro Design)
Her dönem her tarzda tutunabilen esasında eskimeyecek tasarım şeklidir. Vintage tarzıdır.

MİNİMAL TASARIM (Minimal Design)
Sadenin sade’si tasarımdır. Markaların vermek istediği mesajı daha steril, basit ve sade bir biçimde sunar. Web arayüzleri bu tasarım türünün pek tercih edileni olmasa da basılı materyallerde özellikle afiş-poster tasarımlarında genelde kullanılır.